
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 120 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 7000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 27 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Impedance | 69 mΩ |
| Ripple Current @ High Frequency | 900 mA @ 100 kHz |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25882
Ext.Price$0.25882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25882 | $0.25882 |
| 10 | $0.20774 | $2.07740 |
| 50 | $0.18245 | $9.12250 |
| 100 | $0.16024 | $16.02400 |
| 500 | $0.14793 | $73.96500 |
| 1000 | $0.11378 | $113.78000 |
